Nawigacja

 • Obchody Święta Niepodległości

               Każdego roku obchodzimy rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, tym razem świętowaliśmy ją wyjątkowo uroczyście, a obchody poprzedziliśmy wieloma przedsięwzięciami. Uczniowie koła gastronomicznego upiekli 100 ciasteczek na setną rocznicę odzyskania niepodległości, w świetlicy szkolnej dzieci wykonały  wiele prac plastycznych, którymi udekorowano szkołę. Punktem centralnym szkolnego święta była akademia, na której uczniowie klasy VIIa zaprezentowali wzruszającą inscenizację pt. „Pisk białego orła” przygotowaną przez p. I. Nahorską i I. Maciążek.  

               Na początku uroczystości p. I. Nahorska przybliżyła wszystkim zebranym  okoliczności powstania naszego hymnu narodowego, który w całości odśpiewaliśmy punktualnie o godz. 11.11, a tym samym rozpoczęliśmy świętowanie. Mottem tegorocznej refleksji patriotycznej były słowa piosenki patriotycznej Adama Szafrańca: „Mówię o tobie z dumą, myślę o Tobie z troską…” Uczniowie w montażu słowno-muzycznym przedstawili losy narodu polskiego: kolejne rozbiory,  wybuch I wojny światowej i nadzieje Polaków na odzyskanie wolności, wreszcie powrót na mapę Europy  niepodległego kraju. Przekazywane treści były wzbogacone piękną choreografią do piosenek i utworów instrumentalnych. Tę samą inscenizację uczniowie zaprezentowali zebranym gościom na gminnych obchodach 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w dniu 11 listopada.

 • Konkurs literacko – plastyczny: „Jesień w słowach i obrazach”

                 Jesień to magiczny i pełen kolorów czas. Piękno, niezwykłe barwy przyrody

  i jej dynamika inspirują do tworzenia poezji. Uczniowie klas IV i V Szkoły Podstawowej wzięli udział w konkursie zorganizowanym przez p. A. Chełstowską

   i p. S. Poznańską. Napisali wiersze o tematyce jesiennej i zilustrowali je.

   

  I   miejsce zajęła Michalina Ruchlicka z klasy V b „ Już jesień”

  II  miejsce zajęła Marcelina Łapot  z klasy IV a „ Złota jesień”

  III miejsce zajęła Amelia Więcławska z klasy V b „ Jesienne kasztany”

   

                                                                                                      Gratulujemy!

 • Śniadanie daje moc

  Dnia 08.11.2018 r klasy I- III wzięły udział w kolejnej edycji akcji "Śniadanie daje moc". Uczniowie przynieśli dużo produktów bogatych w witaminy. Przed przygotowaniem śniadania  przypomniały o 12 zasadach zdrowego żywienia oraz o potrzebie przestrzegania higieny. Dzieci przygotowały wspaniałe kanapki, które zawierały mnóstwo kolorowych warzyw. Były również sałatki owocowe oraz produkty mleczne. Podczas wspólnego posiłku dzieci pokazały jak kulturalnie i apetycznie spożywać śniadanie, a same przekonały się, że w grupie smakuje lepiej. Uczniowie częstowali również innych swoimi  produktami. Wszyscy czuli radość z przygotowanych posiłków, jak i świętowania Dnia Zdrowego Śniadania .

                                                                            Wychowawcy klas I - III

 • Wydarzenie w klasie III

  Dzień Chłopaka

  28 września uczniowie klasy 3 obchodzili Dzień Chłopaka. Dziewczynki  wraz z wychowawczynią panią Edytą Swat przygotowały niespodzianki dla chłopców. Plany lekcji, podkreślacze, słodkie smakołyki i wspólna zabawa były miłym dodatkiem do tej klasowej imprezy.

   

  Zajęcia wyrównawcze....

  Od września uczniowie klasy 3 mogą dodatkowo uczęszczać na zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z matematyki w klasach I-III w SP Warnicach. Zajęcia są refundowane z projektu "Wsparcie Szkoły Podstawowej w Warnicach w kształceniu ogólnym działaniami i doposażeniowymi na rzecz rozwoju gospodarczego KS Pyrzyce+". Dodatkowe 2 godziny zajęć z matematyki tygodniowo to dobry czas na dobrą zabawę, a przy okazji wyrównanie braków i utrwalenie poznanych wiadomości.

   

  Dzień Pieczonego Ziemniaka

  10 października uczniowie klasy 3 wraz z rodzicami świętowali Dzień Pieczonego Ziemniaka. Imprezę klasową rozpoczęto od przedstawienia, w którym uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie. Słoneczna pogoda sprzyjała pieczeniu kiełbasek i ziemniaków. Dobra zabawa, smaczna przekąska oraz integracja rodzinna to dobry sposób na spędzanie wolnego czasu.

   

 • Wyjazd do Spantekow

      Tłum przejętych rodziców żegnał autobus z dziećmi, które wybrały się w podróż do Niemiec do zaprzyjaźnionej szkoły w Spantekow.

      Przygotowania do tego wyjazdu trwały kilka miesięcy. Pani Alina Chałstowska uzyskała dofinansowanie od PNWM ( jednostki centralnej Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży – Stowarzyszeniu Euroregionu Pomerania w Szczecinie) . Prócz dofinansowania otrzymaliśmy również cenne wskazówki w jaki sposób należy zorganizować wyjazd. Otrzymaliśmy również wsparcie finansowe od Rady Rodziców SP w Warnicach.

      28 września 2018 roku autobus z 34 dzieci i 4 opiekunami wyjechał z podwórca  SP w Warnicach.

  Kierowaliśmy się do szkoły w Spantekow, gdzie nasi uczniowie gościli wielokrotnie. Niemcy również nas odwiedzali, ostatnio byli przed dwoma laty.

      Gry i zabawy polsko – niemieckie to temat tegorocznego spotkania. W spotkaniu brały udział dzieci z trzecich, czwartych i piątych klas. Podróż przebiegała bez zakłóceń. Na miejsce dotarliśmy przed czasem. Gospodarze potrzebowali trochę czasu, aby się przygotować na nasze przyjęcie.

      Dyrektor szkoły powitał nas bardzo serdecznie i zaprosił na obiad, który zjedliśmy ze smakiem. Następnie dzieci miały godzinę na zagospodarowanie klas. Rozłożyły materace, karimaty i śpiwory. Po godzinie czternastej rozpoczęła się zabawa. Sześć drużyn, utworzonych z dzieci polskich i niemieckich, zaczęło odwiedzać sale tematyczne. Jak już wcześniej wspomniałam tematem spotkania były gry i zabawy.

      Jedna z sal urządzona była na wzór targu, gdzie dzieci mogły kupić i sprzedać drobiazgi za symboliczna cenę. W innej sali dzieci grały w ,, Chińczyka '' .  W jeszcze innej drużyny budowały wieżę z klocków ,, Jenga ” . W następnym pomieszczeniu uczniowie robili olbrzymie bańki mydlane z płynu, który same sporządziły. W kolejnych salach robiły: wirujące koła, breloczki do kluczy itp.

      Dzieci tworząc i bawiąc się nawiązywały znajomości, rozmawiały ze sobą po niemiecku. A o to przecież chodziło.

  O osiemnastej przyszedł czas na kolację na, której nie zabrakło grillowanych kiełbasek, Krtoffelsalat i innych przysmaków. Nasi gospodarze nie pozwolili nam się nudzić. Przynajmniej do dwudziestej pierwszej na sali gimnastycznej odbywały się zawody sportowe.

      No, a później trzeba było udać się na spoczynek. . .

      Następny dzień rozpoczęliśmy od śniadania – pakowania się i sprzątania sal. Wszyscy czekali na międzynarodowy mecz piłki nożnej. Mecz odbył się dzięki sprzyjającej pogodzie na boisku szkolnym. Raz Niemcy grali lepiej, później Polacy. Mimo gorącego dopingu z dwóch stron mecz zakończył się remisem.

      Po tym sportowym wydarzenie dwoma autokarami udaliśmy się na Greiswaldu, do olbrzymiej hali zabaw. Gospodarze zakupili dla nas bilety wstępu i każde dziecko otrzymało 5Є, za które mogło zamówić sobie w McDonaldzie posiłek, który znajdował się w pobliżu hali zabaw. Zabawa w hali zabaw sprawiała wiele frajdy i samodzielne zamówienie posiłku po niemiecku również było czymś nowym.

      Około godziny szesnastej pożegnaliśmy miłych gospodarzy, którzy zaopatrzyli nas w prowiant na drogę powrotną. Ruszyliśmy w kierunku Polski. Dzieci były bardzo zadowolone z wyjazdu, wykorzystały w praktyce to, czego nauczyły się na lekcjach języka niemieckiego. Powymieniały się adresami i numerami telefonów z niemieckimi kolegami. Poznały trochę inne zwyczaje.

      Mam nadzieję, że w przyszłości będą bardziej tolerancyjne dla innych nacji i kultur. Szczególne podziękowania należę się Pani Alinie Chełstowskiej za trud, który włożyła w przygotowanie tego wyjazdu.

 • BohaterON w Naszej Szkole

  BohaterON w Naszej Szkole

            Powstanie Warszawskie zapisało się na kartach historii jako jedno z najważniejszych wydarzeń kształtujących polską tożsamość. Było uosobieniem kluczowych wartości, takich jak patriotyzm, wolność czy determinacja w przeciwstawianiu się wrogom. Niestety, wśród kolejnych pokoleń świadomość jego znaczenia stopniowo zanika. W tym samym czasie odchodzą od nas ostatni Powstańcy, którzy pełnią fundamentalną rolę w podtrzymywaniu pamięci, przedstawiając wydarzenia tamtych dni z bezpośredniej perspektywy. Ludzie Ci zasłużyli na naszą wdzięczność, pamięć i szacunek – akcja BohaterON pozwala każdemu na wyrażenie tego w symboliczny sposób.

             BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im bezpłatnych kartek dystrybuowanych na terenie całego kraju.

             Do akcji włączyły się klasy: Vb i VIb. Uczniowie napisali kartki do Powstańców. To jedna z inicjatyw, która upamiętnia 100-lecie niepodległości naszej Ojczyzny.

                                                                             Agnieszka Wojtaś

 • Wycieczka do Torunia

  Tam gdzie urodził się Kopernik

   

              Dnia 19 października 2018 r. uczniowie Szkoły Podstawowej wraz z opiekunami p. K. Pągowską, p. I. Nahorską, p. I. Maciążek,  pojechali na wycieczkę do Torunia. Pobyt w Toruniu  rozpoczęli od wizyty w Centrum Nowoczesności – Młyn Wiedzy. To bardzo nowoczesne, interaktywne centrum  umożliwiające poprzez zabawę, badania i doświadczenia poznawać tajniki wiedzy, np. działanie wodnego młyna, kapsuły galaktycznej czy możliwość wykorzystania podczerwieni.

            Spacerując z przewodnikiem po mieście uczestnicy poznali jego zabytki i legendy. Najciekawsza okazała się ta dotycząca Krzywej Wieży. Dzieci odwiedziły Muzeum Żywego Piernika, gdzie poznali historię dotyczącą wypieku słodyczy oraz samodzielnie przygotowali, według starej, tradycyjnej receptury, własny piernik do wypieku, który potem zabrali do domu. Pogoda dopisała. Zakupienie pamiątek oraz toruńskich pierników było zwieńczeniem tego bogatego i pełnego wrażeń dnia.  Wszyscy wrócili do domu zmęczeni, ale zadowoleni.

                                                                                                             K. Pągowska

 • Urodziny Bruna

  Urodziny Bruna

  Akcja charytatywna: ,,Kartka dla Bruna”

  Uczniowie naszej szkoły przygotowali kartki urodzinowe dla chłopca który mieszka niedaleko Gdańska. 2 listopada kończy 5 lat. Jest dzieckiem niepełnosprawnym i większość czasu spędza na wózku. W związku z urodzinami chcieliśmy zrobić mu niespodziankę: kartkę urodzinową z życzeniami. Przygotowaliśmy 41 życzeń które wysłaliśmy na jego adres. Z naszej szkoły było ich najwięcej. Dziękujemy wszystkim za WIELKIE SERCE.

                                                                                                             Izabela  Nahorska Beata Samson

 • Wyjazd na Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny

  Dnia 28 września 2018 r. zorganizowany został wyjazd na Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie. Organizatorzy umożliwili nam udział w wielkim naukowym przedsięwzięciu, jakim jest wspólne eksperymentowanie podczas Nocy Naukowców 2018. W wycieczce wzięło udział 44 uczniów Gimnazjum im. Noblistów Polskich oraz Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Warnicach  pod opieką nauczycieli: Renaty Janik-Rusinek, Małgorzaty Świąder, Bożeny Hawryszków oraz Sylwii Poznańskiej. Miejscem centralnym imprezy było Centrum Naukowe Piastów - dziedziniec Rektoratu ZUT oraz przyległych wydziałów.

   

  Do godz. 22 można było skorzystać z ponad 100 atrakcji przygotowanych z okazji Nocy Naukowców. Wstęp na wszystkie wydarzenia był darmowy. ScienceCity - pod taką nazwą kryje się projekt organizacji Nocy Naukowców w Szczecinie. Elementem charakterystycznym wydarzenia był bogaty program: warsztaty, pokazy, eksperymenty. I to wszystko na specjalnie zaaranżowanej przestrzeni. W czym uczestniczyliśmy?

   

  ABC żywienia w sporcie - Podczas spotkania dowiedzieliśmy  się m.in. na co powinny zwrócić szczególną uwagę w swojej diecie osoby aktywne, jak komponować posiłki okołotreningowe w zależności od rodzaju aktywności, czy nawodnienie ma znaczenie, czy warto kontrolować skład ciała itp.


  Rożek Europejski - W specjalnie zaaranżowanej strefie dowiedzieliśmy się wszystkiego o Unii Europejskiej, programach oraz możliwości pozyskania funduszy europejskich na różnego rodzaju działalność. Oprócz porad specjalistów były liczne gry, quizy, zabawy i konkursy z upominkami.

   

  Świat pasożytów - Uczestnicy mieli okazję zobaczyć pasożyty stanowiące zagrożenie dla zdrowia ludzi i zwierząt. Do dyspozycji uczestników były preparaty przedstawiające pasożyty z różnych grup taksonomicznych (pierwotniaki, nicienie, przywry, tasiemce, stawonogi). Przeprowadzono obserwację mikroskopową i makroskopową różnych form rozwojowych pasożytów.

   

  Jak powstają wyładowania elektryczne - Zobaczyliśmy między innymi zapalanie i rozwój łuku elektrycznego, tworzenie się wyładowań elektrycznych w układzie z barierą elektryczną oraz plazmy w wyniku promieniowania mikrofalowego i wyładowania ślizgowe na szkle i w butelce.

   

  Podczas Europejskiej Nocy Naukowców w Szczecinie odbyły się pokazy mini dronów. Mogliśmy porozmawiać ze specjalistami z branży dronowej oraz zobaczyć, jak małe drony radzą sobie w powietrzu. Jedną z atrakcji był konkurs, w którym można było wygrać mini drona.

   

  To tylko część atrakcji, których mogliśmy doświadczyć tej nocy w Szczecinie.

  Noc Naukowców to wspólna nauka i zabawa w fantastycznej atmosferze.

   

  Po tylu emocjonujących atrakcjach około godziny 17 wróciliśmy do domu na zasłużony odpoczynek. Wycieczka była strzałem w dziesiątkę. Wszyscy wrócili trochę zmęczeni, ale za to zadowoleni i bogatsi o nową wiedzę.

 • Znalezione obrazy dla zapytania mała syrenka gif Znalezione obrazy dla zapytania mała syrenka gifZnalezione obrazy dla zapytania brzydkie kaczatko clipart

  Międzyszkolny Konkurs Plastyczny z religii: ,,Serce Serc”.

  Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie  i przygotowali piękne prace plastyczne na temat: ,,Wezwania z Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa”.  21 kwietnia 2018 zaproszono laureatów z naszej szkoły, z opiekunem Beatą Samson, do sanktuarium NSPJ w Szczecinie na wręczenie nagród. Jest to duże wyróżnienie, ponieważ w konkursie wzięło udział aż 400 uczestników. Najlepsze prace przygotowali:

  Marcelina Łapot klasa III A

  Filip Pniewski klasa IIIA

  Amelia Kruszyna klasa VB

  Alicja Jakubiak klasa VI B

  Eliza Tyczka klasa VIB

  Wszyscy otrzymali dyplom uczestnika i słodką nagrodę.

  Praca Filipa Pniewskiego została wyróżniona w kategorii klas I-III. Filip otrzymał nagrodę. Gratulujemy wszystkim uczestnikom!!!

                                                                                                              Beata Samson

 • Zajęcia taneczne - zumba

  SPRAWOZDANIE Z ZAJĘĆ TANECZNYCH - ZUMBA

  W dniu 12.04.2018 r. odbyły się zajęcia zumby dla uczniów naszej szkoły. Zorganizowała je pani Izabela Nahorska. Uczestnicy uczyli się nowych kroków przy ruchliwej i energicznej muzyce. Instruktor zajęć pochwalił ruchy całej grupy i dokładnie przyglądał się ruchom czterdziestu osób. Taniec jest wyczerpujący, ale mimo to młodzi tancerze odczuwali wielką radość. Dzieci i młodzież świetnie poradzili sobie z odwzorowaniem układu tanecznego. Zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Uczestnicy gwarantowali, że następnym razem z chęcią powtórzą tę przygodę. 

 • Wyjazd do kina

  Wyjazd do kina na film „ Cudowny chłopak”

   

   

  Dnia 09 lutego 2018 r. uczniowie z klas IV – VII obejrzeli film pt.:„ Cudowny chłopak” w Stargardzkim Centrum Kultury. Opowieść o chłopcu ze zdeformowaną twarzą oraz o jego sposobie odnalezienia się w świecie „normalnych” często nietolerancyjnych i okrutnych rówieśników wywołała wiele wzruszających emocji.

  Film naładował nas pozytywną energią ,uzbroił w wiarę w  ludzi.Ukazał siłę dobra, które jest zawsze silniejsze niż zło.

                                                                                                               K. Pągowska

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • "Posiadanie wielkiego serca nie ma nic wspólnego z wartością twojego konta. Każdy ma coś, co może dać innym."
                                                                         

                                                                                                   Barbara Bush  

     Czasami jest to praca, dobre słowo,  niekiedy uśmiech czy uwaga poświęcona drugiej osobie. Właśnie tym potrafią podzielić się uczniowie Szkoły Podstawowej w Warnicach. Kl. II gimnazjalne co roku biorą udział w projekcie edukacyjnym " Dobry wnuczek" - wolontariat. Przy współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w gminie Warnice, wyszukują osoby potrzebujące wsparcia szczególnie w zimowych miesiącach. Uczniowie przynoszą węgiel, pomagają w porządkach czy przynoszeniu zakupów. Często wystarczy po prostu być i wysłuchać, bo tym co doskwiera najbardziej bywa samotność.  

    W tym roku szkolnym cała społeczność uczniowska wzięła udział również w mikołajkowej akcji '' Pięknych Aniołów". Zebrane środki pozwoliły na zakup paczki dla 15-letniego Konrada, który został objęty pomocą przez to stowarzyszenie.

     Udało nam się również zakupić przybory szkolne w ramach akcji ''Piórnik i cukierek dla szkoły w Kipsing", do których dołączymy życzenia przygotowane przez naszych uczniów. Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom, a szczególnie uczniom i rodzicom.

  Iza Nahorska

                                                                                                                                                                   

 • Ogłoszenie

  Piórnik i lizak dla ucznia z Kipsing w Kenii

  Chcemy uzbierać w parafiach i szkołach 600 niedużych piórników wyposażonych w kredki, mazaki, itd. + w słodkiego kolorowego lizaka. Będzie miło jak włożycie do piórnika krótki liścik (w języku angielskim). 

   Liczymy na Waszą pomoc. Czasu jest niewiele, ale ufamy, że dzięki Wam uda nam się zrealizować ten projekt.

  Piórniki zbieramy do 20 stycznia 2018r. u pani I. Nahorskiej i B. Samson.

   

 • Adopcja dziecka z Kenii

  Adopcja dziecka z Kenii

   

                   Uczniowie, rodzice oraz nauczyciele naszej szkoły zaangażowali się w ,,Adopcję” dziecka z Kenii". W grudniu 2016 roku naszym podopiecznym został ośmioletni chłopiec Text Bahati urodzony 21.XI.2008. W styczniu 2017 roku  rozpoczął naukę w klasie I. Dzięki ofiarności naszych uczniów i zaangażowaniu rodziców i pracowników szkoły zbieramy potrzebne fundusze, które pomogą naszemu koledze w Kenii zdobyć potrzebną wiedzę i przeżyć godnie każdy dzień. Siostry Felicjanki, z którymi współpracujemy, przesłały nam wiadomości o adopcji oraz list z podziękowaniem. My natomiast przygotowaliśmy sprzedaż ciast na terenie szkoły i Gminy Warnice, co pomogło zebrać pieniądze dla Texta Bahati. Pierwsza kwota  na rok 2017 to 500,00 zł a w tym roku było to 600,00 zł. Te pieniądze pozwalają kontynuować naukę chłopcu przez cały rok szkolny. Za pieniądze zostały zakupione dla Texta: mundurek szkolny (obowiązkowy w tamtej szkole), podręczniki szkolne, konieczne przybory szkolne oraz jeden posiłek jaki dzieci otrzymują w szkole.

                W styczniu tego roku chcemy wziąć udział w kolejnej akcji,  która została nazwana: „Piórnik i cukierek dla szkoły w Kipsing”. Chcemy uzbierać w parafiach i szkołach 600 niedużych piórników wyposażonych w kredki, mazaki, itd. + w słodkiego kolorowego lizaka. Patronat medialny zbiórki piórników: TVP Szczecin oraz Radio Szczecin. 

                           Patronat nad projektem objął J. E. Ks. Arcybiskup i Wydział Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitalnej w Szczecinie.

                                                                                                                           B. Samson

 • Biała Szkoła w Karpaczu

  KARPACZ wyjazd na Białą Szkołę

   

  termin: 29.01-04.02.2018r.    

   

  koszt: 580,00zł

   

  Zapraszamy chętnych, zgłoszenia przyjmują:

  Warnice -p.Katarzyna Stępień

  St.Przylep-p.Tomasz Pieńkowski

   

  Pobranie karty zgłoszenia uczestnika  wiąże się z wpłaceniem zaliczki w wysokości 30zł,

  która w razie rezygnacji z wyjazdu nie będzie zwracana.

  Pozostałą kwotę można wpłacać w dowolnych ratach do 19.01.2018r.

   

  W razie jakichkolwiek pytań można dzwonić

  p. K. Stępień 783025095

   

 • Jasełka szkolne

  Jasełka szkolne - Obrazek 1

  Jasełka szkolne 2017  w Szkole Podstawowej W Warnicach

  22 grudnia 2017 roku tradycyjnie w naszej szkole była szkolna Wigilia. Tego dnia uczniowie ze swoimi wychowawcami przeżywali klasowe Wigilie, natomiast grupa uczniów z klas III A, VI A, i chór szkolny przygotowali przedstawienie o narodzeniu Pana Jezusa pod opieką pani M. Krasowskiej, B. Samson pomagała też pani M. Synoś i A. Iwańkowicz. Jasełka były bardzo barwne dzięki strojom małych aktorów i oczywiście rozśpiewane dzięki kolędom. Aktorzy otrzymali brawa. Zwłaszcza grupa przedszkolaków była zaangażowana do wspólnego kolędowania.

                                                                                     B. Samson

 • Mikołajkowy Konkurs Matematyczny

  Mikołajkowy Konkurs Matematyczny

  Dnia 7 grudnia 2017 roku w  naszej szkole odbył się konkurs matematyczny „Dociekliwy Mikołajek”. Wzięło w nim udział 17 uczniów z klas IV a i IV b. Uczniowie rozwiązywali zadania otwarte o tematyce mikołajkowej oraz  „rzymską” krzyżówkę. Wszyscy uczniowie pracowali z wielkim zapałem.

  Laureaci konkursu:

  I miejsce:

                  Sławomir Bakun

  II miejsce:

                  Kamil Pietrzak

                  Wojciech Krupa

  III miejsce:

                 Oliwier Karski

                 Michalina Ruchlicka

                                                                         Gratulujemy :)

   

                                                                                            Organizator konkursu: K. Pągowska

 • Dzieci Listy Piszą!

  Klasa 4b wzięła udział w akcji Dzieci Listy Piszą! Jest to projekt edukacyjny, który łączy Polskę ze światem! „Dzieci Listy Piszą!” – to wymiana listów między szkołami polonijnymi z różnych zakątków świata ze szkołami polskimi. Projekt „Dzieci Listy Piszą!” to przedsięwzięcie na cały świat. Dzieci listy piszą w grudniu, zgodnie z tematyką okolicznościową, która przypada na ten szczególny czas. Opiekunowie każdej z grup dbają o jakość listów, piękną polszczyznę, stylistykę oraz materiały, dzięki którym listy mają piękną szatę graficzną!

  Celem akcji jest integracja dzieci na świecie poprzez, zanikającą niestety, sztukę korespondencji listowej. Uczniowie klasy 4B pod okiem wychowawczyni pani Agnieszki Wojtaś napisali piękne, kolorowe, pełne życzliwości listy do rówieśników ze szkoły polonijnej na Ukrainie. Teraz my czekamy na listy od naszych przyjaciół zza wschodniej granicy.

   

                                                                                    Agnieszka Wojtaś

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu
  74-201 Warnice, Warnice 30
 • 91 561 28 60

Galeriazdjęć