Prawda, że pięknie wyglądają nasi najmłodsi uczniowie?
Każde dziecko rozpoczynając naukę w pierwszej klasie szkoły podstawowej z wielką niecierpliwością czeka na moment, gdy zostanie pasowane na pełnoprawnego ucznia. Tę uroczystą chwilę poprzedzają przygotowania - uczniowie poznają swoją szkołę, kolegów, swoje prawa, ale również obowiązki. Wspólnie z wychowawcą przygotowują również całą uroczystość. Tego dnia zdają swój pierwszy szkolny egzamin przed dyrektorem szkoły, nauczycielami i rodzicami. Pierwszaki zaprezentowały krótki program artystyczny. Wspierani przez swojewychowawczynie: Aleksandrę Góralską i Mariolę Gontarz, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tym samym udowodniły, że są gotowi do złożenia uroczystego ślubowania. Gromkie brawa publiczności były dowodem, że dzieci przygotowały się na przysłowiową piątkę.
Pasowanie nz ucznia "wielkim ołówkiem" - było tylko tego potwierdzeniem. Ślubuję być dobrym uczniem, dbać o dobre imię szkoły, uczyć się pilnie i być dobrymkolegą. Swym zachowaniem i nauką będę sprawiać radość rodzicom i nauczycielom - ślubowało 31 uczniów.
Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech.
21 października uczniowie klas VI ,VII, VIII wraz z opiekunami: P. K. Pągowską, p. I. Nahorską, p. M. Jakubowską uczestniczyli w wycieczce krajoznawczo - turystycznej do Torunia. Celem wycieczki było zwiedzenie miasta , poznanie historii oraz zabytków architektury Torunia.
Pierwszą atrakcją był spacer z przewodnikiem. Uczniowie zwiedzili Rynek Staromiejski, Ratusz, Pomnik Mikołaja Kopernika, Fontannę Flisaka, Dom Mikołaja Kopernika, Krzywą Wieżę, Mury Obronne, ruiny zamku krzyżackiego.
Drugim punktem wycieczki była wizyta w Muzeum Żywego Piernika. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach wypieku pierników podczas których własnoręcznie wykonały swój piernik – tak jak to czynili dawni mistrzowie. Dowiedzieli się jakie były dawne tradycje piernikarskie, poznali legendy związane z toruńskim specjałem, poczuli zapachy, pochodzące z dalekich krain, przypraw korzennych.
Pogoda nam dopisała, dzień został spędzony intensywnie, a do domów wszyscy wrócili pełni wrażeń.
„ Dzień Pluszowego Misia”, dn. 28.11.2023r.
W związku z przypadającym „Dniem Pluszowego Misia” grupa przedszkolaków „Jeżyki” uczestniczyła w zajęciach w bibliotece szkolnej. Dzieci poznały książki, których bohaterami są misie, śpiewały piosenki, deklamowały wierszyki. Obejrzały prezentacje o historii „ Dnia Pluszowego Misia”. Wysłuchały fragment książki „ Nowi przyjaciele Misia Uszatka”. Na zakończenie spotkania wykonane zostały zdjęcia, m. in. z udziałem misiów przytulanek.
Dnia 20 października 2023 r. uczniowie klas V, VI, VII i VIII pod opieką Pani R. Janik-Rusinek, S. Poznańskiej i A. Wróblewskiej poznali wystawę w Morskim Centrum Nauki składającą się z interaktywnych, samoobsługowych eksponatów umożliwiających przeprowadzenie doświadczeń związanych z żeglugą po morzu. Uczestniczyli także w zajęciach w pracowni biologiczno-chemicznej, sami przeprowadzali eksperymenty oraz w pracowni STEAM, w której uczyli się nowych technologii na zestawach klocków LEGO. Wszyscy wrócili w świetnych humorach i bogatsi w wiedzę.
Dnia 16.10.2023 r. uczniowie klas Va, VIa i VIb wraz z wychowawczyniami udali się do Stargardzkiego Centrum Kultury na film pt. "Magiczna podróż Emily".
Oglądając film, mieliśmy okazję wraz z główną bohaterką przenieść się do magicznego świata, w którym Emily musiała zmierzyć się ze swoim największym wrogiem, czyli lękiem. Wiara i miłość pomogły dziewczynce przezwyciężyć strach i pomóc przyjaciołom.
Po obejrzeniu seansu udaliśmy się szlakiem stargardzkich gryfików. Kilka z nich udało się nam odszukać. Skanując kody QR, poznaliśmy historię niektórych z 16 gryfików. Na koniec udaliśmy do KFC. Uśmiechnięci i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły. A stargardzie gryfiki skradły nasze serca.
14 października minęło 250 lat od utworzenia Komisji Edukacji Narodowej – pierwszej w Polsce i zarazem w Europie państwowej centralnej władzy oświatowej. Jest to święto wszystkich związanych z oświatą.
Z tej okazji odbyła się u nas w szkole uroczysta akademia. Gościliśmy Panią wójt Alinę Werstak, przewodniczącego Rady Gminy Pana Marka Brodowskiego, byłą Panią dyrektor Ewę Rebeko oraz rodziców uczniów klas czwartych.
Po części oficjalnej z programem artystycznym wystąpili uczniowie klas siódmych, którzy przypomnieli historię powołania Komisji Edukacji Narodowej oraz wyrecytowali i wyśpiewali życzenia nauczycielom oraz wszystkim pracownikom szkoły. Rodzice uczniów klas czwartych odebrali laptopy w ramach ministerialnego programu cyfryzacji. Na koniec była niespodzianka. Odwiedziła nas Pani dyrektor Związku Gmin Dolnej Odry wraz z maskotką, którą zaprojektował, wygrywając konkurs, nasz kolega Jakub.
To było ważne spotkanie całej społeczności szkolnej.
W naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Na początku uczniowie klasy III przedstawili część artystyczną, przygotowaną pod kierunkiem wychowawczyni p. Doroty Gorącej.
W części oficjalnej Wójt Gminy Warnice Pani Alina Werstak oraz Dyrektor Szkoły Pani Agnieszka Wojtaś, złożyły serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły oraz podziękowały za trud włożony w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń.
W środę 11 października odbyła się wspaniała zabawa dla najmłodszych uczniów naszej szkoły w ramach Programu "Społecznik" realizowanego przez Koło Gospodyń Wiejskich "Fajne Babki" z Warnic. Sami zobaczcie, co tam się działo!
Jesień to czas zbiorów ziemniaków. Z tej okazji dzieci z "zerówki" obchodziły Święto Ziemniaka.
Święto dziś ziemniaka mamy,
tak więc wszystkich zapraszamy
na zabawy i zawody
na zagadki i podchody.
Uśmiech, humor i zabawa
to dziś najważniejsza sprawa.
W tym dniu wszyscy przybyli do szkoły we wspaniałych humorach i z szerokim uśmiechem. Na dzieci czekało wiele ciekawych zabaw, filmik edukacyjny pt.„Ziemniak” oraz ziemniaczane konkurencje sportowe. Wiele radości przyniósł eksperyment z cieczą nienewtonowską. W wielkim zaangażowaniem uczniowie wykonali przepiękne ziemniaki-cudaki. Obowiązkowo na koniec dzieci zjadły ze smakiem pieczone frytki.
10 października w Szkole Podstawowej w Starym Przylepie odbyła się niezwykła uroczystość. Wśród przybyłych gości, przy sztandarze szkoły, z wielką powagą pierwszoklasiści złożyli ślubowanie i zostali pasowani na ucznia, stając się tym samym prawdziwymi uczniami.
Od września wiele się zmienia,
nowe pojawiają się wyzwania,
czas pójścia do szkoły –
wraz z nim oczekiwania…
I choć początki czasem trudne bywają,to we wspomnienia – jakże piękne się zmieniają.
Najlepsze życzenia!
Wspólna zabawa z okazji Dnia Chłopaka (w stylu kosmicznym) i Dnia Dziewczyny (w stylu Barbie) udała się wspaniale. Dzieci tańczyły, kodowały, liczyły. Dziewczynki miały okazję pokazać swoje stroje na wybiegu mody, chłopcy natomiast pokonywali najazd kosmitów. Na koniec czekał na wszystkich słodki poczęstunek. To był dzień pełen wrażeń. Nauka przez zabawę - to lubimy najbardziej.
Spotkanie z panią policjantką w ramach realizacji tematu:
"Bezpieczeństwo na drodze”
Dnia 5 października uczniów "zerówki" oraz 1. klasy odwiedziła pani policjantka, która przeprowadziła pogadankę na temat bezpieczeństwa w różnych sytuacjach. Rozmawialiśmy na temat konieczności przestrzegania przepisów ruchu drogowego i bezpiecznego przechodzenia przez drogę. Dzieci doskonale sobie radziły, odpowiadając na pytania naszego gościa. To był dzień, który na długo pozostanie w pamięci, bo bezpieczeństwo jest najważniejsze.
Nie ma nudy na lekcjach.
Jest wesoło, kolorowo i twórczo.
Na lekcji techniki uczniowie klas 6 mieli okazję wykonać projekt i makietę wymarzonego osiedla. Oprócz bloków i domów, pojawiły się sklepy, szkoły, boiska, place zabaw, a nawet fabryki i jeziora.
Znowu wielki sukces!
Przy pięknej jesiennej pogodzie, w otoczeniu średniowiecznych murów, 4 października odbyły się w Lipianach sztafetowe biegi przełajowe w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Nasze dobrze przygotowane i zmotywowane drużyny dziewcząt i chłopców walczyły o najlepsze pozycje ze wszystkimi szkołami powiatu pyrzyckiego. Chłopcy zostawili w tyle swoich rywali i stanęli na podium, świętując rewelacyjne 2. miejsce. Brawo! Koleżanki i Koledzy, jesteśmy z Was dumni .
Dzień Chłopaka w "zerówce"
29 września obchodziliśmy w naszej klasie szczególne święto - Dzień Chłopaka. Z tej okazji wszyscy nasi chłopcy zostali odznaczeni dyplomem i krawatem "Super Chłopak". W tym wyjątkowym dniu wszystkie dziewczynki zaśpiewały chłopakom uroczyste „Sto lat” . Dzień upłynął nam na wspólnej zabawie i tańcach.
Na zajęciach w ramach Laboratorium Przyszłości uczniowie klas 4a i 4b przygotowali przepiękne jesienne ozdoby. Dzieci przekonały się, że nie trzeba wiele, aby pięknie udekorować dom na jesień: tektura , klej na gorąco i dary jesieni. Każdy zrealizował swój własny projekt wianka na drzwi : z liści, wstążek i innych skarbów jesieni.
Zielone, czerwone,
okrągłe, pachnące,
a jako przekąska
niezwykle sycące.
28.09.2023r. oddział przedszkolny "0"A obchodził Dzień Jabłka . Był to wyjątkowy dzień, trochę inny niż zwykle. Dzieci poznawały jabłka i ich odmiany. Określały kształt, zapach, kolor, smak. Ponadto, wzbogacały swoją wiedzę z zakresu walorów zdrowotnych, tych smacznych owoców, a także poznały możliwości przetwarzania jabłek – przeciery, kompoty, konfitury, musy itp. Wszystkie zabawy tego dnia dominowały pod znakiem jabłka – były piosenki, tańce, a także zagadki i działania matematyczne. Na koniec, pod okiem nauczyciela, dzieci przygotowywały sok jabłkowy. Okazało się, że bardzo przypadł do gustu naszym przedszkolakom.
Mamy "pudło"!
28 września na Stadionie Miejskim w Pyrzycach odbyły się 52. Biegi Gryfitów w ramach Powiatowych Dni Olimpijczyka. Młodzież rywalizowała na różnych dystansach i w różnych kategoriach wiekowych. Reprezentacja naszej szkoły pod opieką pani Katarzyny Stępień spisała się wzorowo i została na mecie uhonorowana medalami . Na podium stanął Franciszek Dobiszewski z VIIa, który przybiegł jako drugi, tylko nieznacznie ulegając rywalowi. Świetna impreza, dobra organizacja i cudowna pogoda sprzyjały duchowi rywalizacji. Brawo: Maja, Maja, Konstancja, Hania, Jakub i Franek . Jesteśmy z Was dumni !
#LaboratoriaPrzyszłości Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
Celem inicjatywy jest wsparcie szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organ prowadzący naszą szkołę otrzymał od państwa wsparcie finansowe, dzięki któremu uczniowie będą mogli uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności.
Laboratorium Przyszłości w naszej szkole prowadzi pani Marzena Synoś.
Podczas zajęć z Laboratorium Przyszłości uczniowie klas 4a i 4b mieli okazję wykonać wymarzone obrazki z kolorowych koralików, a następnie samodzielnie je wyprasować. Formy i kolory ograniczała jedynie wyobraźnia, ale prace dzieci zdominowały serduszka, gwiazdki i okrągłe podkładki .
19 września2023 r. na stadionie miejskim w Pyrzycach odbyły się powiatowe igrzyska chłopców w piłce nożnej . Reprezentacja naszej szkoły prowadzona przez pana Tomasza Pieńkowskiego dzielnie walczyła i wygrała większość meczów . Brawo! Na wiosnę w drugim etapie nastąpi rozstrzygnięcie zawodów. Trzymamy kciuki!