Informuję, że w tym roku szkolnym ze względu na COVID19 oraz zalecenia MEN w szkole nie odbywają się oficjalne uroczystości zakończenia roku szkolnego. W związku z czym wydawanie świadectw odbędzie się w piątek 26 czerwca 2020 roku zgodnie z poniższym harmonogramem:
Wejście od hali: Wejście od podwórza:
9.30- kl. IV 9.00- VII a
10.00- kl. V a 9.30- VII b
10.30- kl. V b 10.00- VI a
11.00- kl. II a 10.30- VI b
11.30- kl. II b 11.00- VI c
11.30- I a
Klasy kończące szkołę - klasy VIII - mają spotkanie o godz.9.00 w hali.
Klasa III kończąca I etap edukacyjny ma spotkanie o 9.00 w świetlicy.
Klasy I-III oraz V ze szkoły w Starym Przylepie zostaną powiadomione o godzinie rozdania świadectw przez wychowawców swoich klas.
Zerówka i punkty przedszkolne o dniu i godzinie zakończenia roku przedszkolnego zostaną indywidualnie poinformowane przez swoich wychowawców.
Drodzy Rodzice, ze względu na COVID19 zaleca się dojazd do szkoły we własnym zakresie. W przypadku braku możliwości dojazdu w dniu 26 czerwca, proszę o pilną informację zwrotną do wychowawców w dniu dzisiejszym, tj.22.06. do godziny 18.00, wówczas szkoła postara się zapewnić transport.
Przypominam o obowiązujących procedurach ze względu na stan pandemii (bezpieczna odległość, maseczki).
Ze względu na zaistniałą sytuację proszę nie przynosić do szkoły kwiatów, słodyczy i upominków.
Drodzy Rodzice, Informuję również, że istnieje możliwość odebrania świadectwa w sekretariacie szkoły od 29 czerwca do 10 lipca 2020 r. w godzinach od 8.00 do 13.00.
Ewa Rebeko
Dyrektor Szkoły
Wykaz książek i materiałów dla oddziału przedszkolnego w Warnicach i w Starym Przylepie potrzebnych w roku szkolnym 2020/2021
Plan dowozów dla uczniów podczas egzaminu ósmoklasisty
W poniższym dokumencie zamieszczony jest harmonogram oddawania podręczników dla wszystkich klas.
Zdawanie_podrecznikow.docx
Program stypendialny KLASA dla zdolnych absolwentów szkół podstawowych z mniejszych miejscowości
https://www.bnpparibas.pl//fundacja//dzialalnosc-fundacji//program-stypendialny-klasa
Na wniosek pani Wójt Gminy Warnice Szkoła Podstawowa w Warnicach wraz z filią w Starym Przylepie uzyskały wsparcie dla kształcenia zdalnego. Zakup komputerów został sfinansowany w ramach realizacji projektu pn. „Zdalna Szkoła + w ramach ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.
W efekcie otrzymaliśmy ponad 30 laptopów. Sprzęt ten trafił już na czas nauczania zdalnego do potrzebujących uczniów. Potem sprzęt wróci do szkół i będzie wykorzystywany do zajęć stacjonarnych.
Harmonogram konsultacji dla wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej w Warnicach obowiązujący od 1 czerwca 2020r.
Zainteresowane osoby mogą pobierać wnioski ze strony internetowej https://www.warnice.pl/ lub https://spwarnice.edupage.org/ lub ewentualnie wersję papierową w Urzędzie Gminy Warnice. Wniosek można pobrać w następujących wersjach:
1. PDF – do wydrukowania i wypełnienia pismem ręcznym, który następnie można zeskanować i przesłać na adres email Szkoły Podstawowej w Warnicach spwarnice@wp.pl lub przesłać pocztą do szkoły lub ewentualnie dostarczyć osobiście do sekretariatu szkoły z zachowaniem wymaganych środków (dotyczy tylko uczniów SP w Warnicach oraz filii w Starym Przylepie – dla uczniów innych szkół należy uzgodnić to z sekretariatem szkoły).
2. Formularz wykonany w Microsoft Word (działa w Word 2007 i nowszych) – do wypełnienia na komputerze, który po zapisaniu można przesłać na adres email Szkoły Podstawowej w Warnicach spwarnice@wp.pl (dotyczy tylko uczniów SP w Warnicach oraz filii w Starym Przylepie – dla uczniów innych szkół należy uzgodnić to z sekretariatem szkoły)
Wnioski należy składać w sekretariacie szkoły do której uczęszcza uczeń w obecnym roku szkolnym (elektronicznie lub papierowo).
Zaleca się by drukować wniosek dwustronnie.
Zaleca się aby rodzice wypełniali tylko pola I, III oraz oświadczenie nr 1 i nr 2 (dział II najlepiej gdy nadzoruje wychowawca klasy).
Do pobrania:
1. Wniosek o stypendium Wójta Gminy Warnice (plik PDF)
2.Wniosek o stypendium Wójta Gminy Warnice (formularz MS Word 2007 i nowsze)
3.Szczegółowe zasady udzielania stypendiów Wójta Gminy Warnice dla uczniów za szczególne osiągnięcia w naucza za rok szkolny 2019/2020 (plik PDF)
Zarządzenie nr 6/05/2020
Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Warnicach
z dnia 22 maja 2020 r.
w sprawie organizacji konsultacji w szkole w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania Szkoły Podstawowej w Warnicach w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość w roku szkolnym 2019/2020
Zarzadzenie_nr_6.docx
W poniższym pliku zamieszczamy harmonogram spotkań z nauczycielami poszczególnych przedmiotów na kolejne tygodnie od 26.05 2020 do 10.06 2020 r.
W związku z uruchamianiem kolejnego etapu powrotu do stacjonarnego funkcjonowania szkół
https://www.gov.pl/web/edukacja/co-ze-szkolami-do-wakacji
dyrektor szkoły informuje, że:
WAŻNE. Zwracam się do Państwa z prośbą o zgłoszenie takiej potrzeby do dnia 20 maja 2020 r. do wychowawcy klasy lub przekazując powyższą informację telefonicznie do sekretariatów szkół w godz. 8.00- 13.00 czy e-mailowo.
Warnice- tel. 91/561-28-60; spwarnice@wp.pl
Stary Przylep- tel. 91 563-09-93; spstaryprzylep@interia.pl
Dalsze informacje dotyczące organizacji funkcjonowania szkoły będą pojawiały się na bieżąco na stronie szkoły oraz będą przekazywane przez wychowawców klas bezpośrednio zainteresowanym rodzicom.
Dyrektor szkoły
Ewa Rebeko
100 Urodziny Jana Pawła II w Szkole Podstawowej Im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Warnicach
Uczniowie nasze szkoły chcąc upamiętnić urodziny Jana Pawła II przygotowali prace plastyczne na konkurs razem z katechetką panią Beatą Samson
Konkurs plastyczny dla dzieci „Pocztówka do Nieba”
Chcąc zachęcić dzieci i młodzież do kreatywnego udziału w obchodach 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, a także pragnąc urozmaicić okres kwarantanny domowej, Muzeum Archidiecezjalne Kardynała Karola Wojtyły w Krakowie ogłasza Konkurs plastyczny na najciekawszą „Pocztówkę do Nieba” adresowaną do św. Jana Pawła II.
Prace przygotowali:
1. Martyna Frankowska z kl. VI
2. Martyna Popek kl. I
3. Miłosz Marszałek kl. I
4. Marcelina Łapot kl. V
5.Dominik Dutka kl. I
6. Dawid Dobrychłop kl. III
7. Kinga Dobrychłop kl. VI
8. Michał Wiaderny kl. V
Prace do obejrzenia w galerii zdjęć.
Drodzy Rodzice i Uczniowie!
W związku z rozporządzeniem MEN w sprawie zdalnego nauczania dyrektor informuje:
Ewa Rebeko
Dyrektor SP w Warnicach
Podstawowe środki ochronne przeciwko nowemu koronawirusowi wywołującemu chorobę COVID-19.
800 190 590 - numer infolinii Narodowego Funduszu Zdrowia dotyczącej postępowania w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem Informacja dla osób powracających z północnych Włoch, Chin, Korei Południowej, Iranu, Japonii, Tajlandii, Wietnamu, Singapuru i Tajwanu.
Jeśli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w północnych Włoszech, Chinach, Korei Południowej, Iranie, Japonii, Tajlandii, Wietnamie, Singapurze lub Tajwanie i zaobserwowałeś u siebie objawy, takie jak: gorączka, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem, to:
bezzwłocznie powiadom telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub
zgłoś się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego.
Czym jest koronawirus?
Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem.
Jak często występują objawy?
Ciężki przebieg choroby obserwuje się u ok.15-20% osób. Do zgonów dochodzi u 2-3% osób chorych. Prawdopodobnie dane te zawyżone, gdyż u wielu osób z lekkim przebiegiem zakażenia nie dokonano potwierdzenia laboratoryjnego.
Kto jest najbardziej narażony?
Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci choroby i zgon są osoby starsze, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby, w szczególności przewlekłe.
Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?
Wirus przenosi się drogą kropelkową. Aktualnie nie ma szczepionki przeciw nowemu koronawirusowi. Można natomiast stosować inne metody zapobiegania zakażeniu, zaprezentowane poniżej. Metody te stosuje się również w przypadku zapobiegania innym chorobom przenoszonym drogą kropelkową np. grypie sezonowej (w przypadku której, szczyt zachorowań przypada w okresie od stycznia do marca każdego roku).
Gdzie do tej pory stwierdzono przypadki zakażenia koronawirusem?
Najwięcej potwierdzonych przypadków zakażenia nowym koronawirusem zarejestrowano w Chinach (99%), głównie w prowincji Hubei. Pozostałe osoby „zawlekły” wirusa do innych krajów Azji, Europy, Oceanii i Ameryki Północnej i zakaziły (np. w Niemczech, we Francji, w Wielkiej Brytanii) kolejne osoby Zasady postępowania z osobami podejrzanymi o zakażenie nowym koronawirusem 2019-nCoV.
Ważne: Przypominamy o obowiązku przeprowadzenia diagnostyki osoby podejrzanej o chorobę zakaźną, również bez skierowania. Przypadek podejrzany: Za przypadki podejrzane o zakażenie lub zachorowanie wywołane 2019-nCoV należy uznać przypadki, które charakteryzują się:
1. Objawami infekcji dróg oddechowych, tj.:
temperatura ciała obecnie lub w wywiadzie >38 0 C (i)
występowanie jednego lub więcej objawów choroby układu oddechowego (np. kaszel, trudności w oddychaniu, duszność, radiologiczne cechy obustronnego zapalenia płuc i/lub zespołu ostrej niewydolności oddechowej (ang. acute respiratory distress syndrome (ARDS)) bez innej znanej etiologii całkowicie wyjaśniającej wyżej wymienione objawy kliniczne choroby (i)
związkiem z odbytą podróżą lub zamieszkiwaniem w mieście Wuhan, prowincja Hubei, Chiny, w ciągu ostatnich 14 dni przed wystąpieniem objawów klinicznych choroby.
2. Wystąpieniem objawów klinicznych choroby u pracowników medycznych, którzy sprawowali opiekę nad pacjentami zakażonymi 2019-nCoV.
3. Objawami ostrej infekcji dróg oddechowych, bez względu na ich zawansowanie, u osób które w ostatnich 14 dniach przed wystąpieniem tych objawów były narażone na:
bliski kontakt z osobą z potwierdzonym zakażeniem 2019-nCoV LUB
sprawowały opiekę medyczną w ośrodkach, w których byli hospitalizowani pacjenci z potwierdzonym zakażeniem 2019-nCoV LUB
odwiedzały lub pracowały na targu w mieście Wuhan, prowincja Hubei, Chiny LUB
miały bezpośredni kontakt ze zwierzętami w krajach, w których 2019-nCoV występuje wśród zwierząt lub doszło do przeniesienia zakażenia 2019-nCoV ze zwierzęcia na człowieka (w chwili obecnej zwierzęcy rezerwuar 2019-nCoV nie jest znany).
Bliski kontakt jest definiowany jako:
ekspozycja pracowników medycznych sprawujących bezpośrednią opiekę nad pacjentami z zakażeniem 2019-nCoV,
przebywanie w bliskim otoczeniu pacjenta z zakażeniem 2019-nCoV.
Poniżej dane teleadresowe do szpitali z oddziałami chorób zakaźnych
WYKAZ TELEFONÓW ALARMOWYCH PAŃSTWOWYCH POWIATOWYCH INSPEKTORÓW SANITARNYCH WOJ. ZACHODNIOPOMORSKIEGO
1. p.o. PPIS w Białogardzie - tel. alarm. 694 493 759
2. PPIS w Choszcznie - tel. alarm. 694 493 752
3. p.o. PPIS w Drawsku Pomorskim - tel. alarm. 694 493 760
4. PPIS w Goleniowie - tel. alarm. 694 493 764, 662 623 862
5. p.o. PPIS w Gryficach - tel. alarm. 668 895 701
6. PPIS w Gryfinie - tel. alarm. 694 493 763
7. PPIS w Kamieniu Pomorskim - tel. alarm. 694 493 754
8. PPIS w Kołobrzegu - tel. alarm. 694 493 755
9. p.o. PPIS w Koszalinie - tel. alarm. 694 493 771
10. PPIS w Łobzie - tel. alarm. 694 493 768
11. PPIS w Myśliborzu - tel. alarm.784 689 783
12. p.o. PPIS w Policach - tel. alarm. 696 815 589
13. PPIS w Pyrzycach - tel. alarm. 694 493 761, 698 942 435
14. PPIS w Sławnie - tel. alarm. 694 493 769
15. PPIS w Stargardzie - tel. alarm. 694 439 839
16. PPIS w Szczecnie - tel. alarm. 694 493 767
17. PPIS w Szczecinku - tel. alarm. 606 121 923
18. PPIS w Świdwinie - tel. alarm. 694 493 753
19. PPIS w Świnoujściu - tel. alarm. 694 493 765
20. PPIS w Wałczu - tel. alarm. 694 493 758
Minister Edukacji Narodowej zaprosił wszystkie szkoły, przedszkola i placówki oświatowe oraz polskie szkoły za granicą do udziału w kolejnej edycji akcji „Razem na Święta”. Celem przedsięwzięcia była zarówno pomoc innym, jak również budowanie wspólnot i kształtowanie odpowiedzialności za drugą osobę. W ubiegłym roku w akcję włączyli się uczniowie i nauczyciele z ponad 6 tys. placówek. Organizowali oni zbiórki darów dla potrzebujących, pomagali seniorom w przedświątecznych porządkach, odwiedzali osoby chore i samotne. Wiele z tych zadań było wykonywanych przez nasze szkolne koło wolontariatu.
W tym roku włączyliśmy nasze działania do tej akcji. Jednym z jej elementów była zbiórka żywności o długim terminie przydatności do spożycia. Wszystkie dary zostały przekazane do Gminnego Ośrodka Pomocy w Warnicach. Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom i wolontariuszom.
Izabela Nahorska
Nasza szkoła wzięła udział w akcji „Wylosuj Anioła”. Polegała ona na pisaniu kartek mających nieść wsparcie chorym dzieciom. Akcja powstała z inicjatywy rodziców dzieci leczonych na onkologii. Lęk, ból, niepewność – to wszystko towarzyszy dziecku i jego rodzinie podczas choroby. Kartki od Aniołów miały przywrócić im nadzieję, radość i poczucie bezpieczeństwa.
Na oddziale onkologii jest duża rotacja, dzieci otrzymują chemioterapię, lub naświetlania. Wyjeżdżają do domu, kolejne przyjeżdżają na leczenie. Dzieci leczą się długo, ale nie przebywają przez cały czas w szpitalu. Mają przerwy i na te przerwy wyjeżdżają do domu. Więc, nie wiemy, jakie dziecko wylosowało daną kartkę. Można było w kartce zamieścić swoje dane kontaktowe i w ten sposób nawiązać kontakt z chorym dzieckiem.
Nasi uczniowie zrobili kartki własnoręcznie i jeszcze przed świętami wysłaliśmy je do szpitala. Akcja jest bezterminowa, jeżeli ktoś chce może wziąć jeszcze w niej udział.
Życzymy wszystkim powrotu do zdrowia.
,,Klasowy dzień gier planszowych” pod takim hasłem w poniedziałek 9 grudnia 2019 r. uczniowie klasy III a spędzili dwie godziny lekcyjne. Podzieleni na grupy grali w gry przyniesione z domu oraz te, które są zgromadzone w szkole, m. in.:
„ Gorący ziemniak” , „Warcaby”, „5 sekund” , „Domino”, „Zakupy”, „Mistrz mnożenia”, „Chińczyk”, „ Farmer”, „Domino”.
Gra planszowa jest zabawą, a zarazem świetnym sposobem na aktywne spędzanie czasu wolnego z dzieckiem. Jest także doskonałą okazją do rozwijania myślenia, wyobraźni, kształtuje charakter dziecka. Uczestnictwo w grach jest doskonałą lekcją nauki współdziałania w zespole, sprzyja kształtowaniu pożądanych cech charakteru, panowania nad sobą, wytrwałego dążenia do celu, nie zrażania się przejściowymi niepowodzeniami i szukaniem sposobu na pokonywanie trudności.
Polecam 😊 Honorata Sikorska
Dnia 9 grudnia 2019 roku uczniowie klas VI b i VIIa wraz z wychowawcami p. I. Nahorską i p. K. Pągowską wybrali się na mikołajkowy wyjazd do parku trampolin Fun Jump w Szczecinie.
Ta coraz bardziej popularna forma aktywności fizycznej dostarczyła uczestnikom wycieczki wielu niezapomnianych wrażeń. Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktora, uczestnicy wycieczki korzystali z szeregu atrakcji, m.in. ścieżek akrobatycznych, koszów do wsadów, trampolin sportowych oraz basenów wypełnionych gąbkami. Pobyt w parku trampolin sprzyjał wyrabianiu nawyku aktywnego spędzania wolnego czasu, rozwijania zainteresowania sportem,a przede wszystkim uświadomił młodzieży, iż skoki na trampolinie to nie tylko wspaniała zabawa, ale również doskonałe ćwiczenie dla mięśni nóg.
W drodze powrotnej wstąpiliśmy do restauracji KFC.
K.Pągowska
Dnia 26 listopada br. w naszej szkole odbyło się spotkanie z żołnierzami 5 Pułku Inżynieryjnego w Szczecinie. Podczas wizyty żołnierze przedstawili nam warunki służby w kraju oraz poza jego granicami: w Iraku i Afganistanie. Mieliśmy też możliwość obejrzenia podstawowego ekwipunku żołnierza oraz samochodu wojskowego. Tematy poruszane na spotkaniu bardzo nas zainteresowały. Niektórzy z nas zaczęli nawet rozważać, aby pójść do szkoły wojskowej i zostać zawodowym żołnierzem.
Agnieszka Wojtaś